Ga direct naar productinformatie
1 van 4

KLEILOKAAL

Cursus pottenbakken (8 weken)

Cursus pottenbakken (8 weken)

Normale prijs €435,00
Normale prijs Aanbiedingsprijs €435,00
/ 8 weken Aanbieding Binnenkort beschikbaar! Product Variant Badge
Inclusief btw.
Deze cursus wordt gegeven op: Donderdagmiddag (15.00 - 17.30 uur)
In de periode: Week 19 t/m 26 - start 9 mei
Klei-juf: Robin (Meer over Robin →)

Heb jij dat nou ook altijd al eens willen proberen, van een klompje klei een potje draaien op een draaischijf? Of heb je al een enige draai-ervaring en wil je het nog beter in de vingers krijgen?

In deze cursus zijn zowel beginnende als meer ervaren pottenbakkers welkom. Achter de draaischijf ga je aan de slag met de basis van het pottenbakken of met vervolgtechnieken, op jouw eigen niveau.

Als je nog nooit achter een draaischijf hebt gezeten, leer je in deze cursus de basis van het pottenbakken: de klei centreren, openen, optrekken en afdraaien. Van een hompje klei leer je een potje of bijvoorbeeld een kopje te draaien.

Heb je al enige ervaring met pottenbakken en wil je nieuwe technieken leren, beter worden in wat je al kunt of bijvoorbeeld hoger/groter draaien? Je gaat in deze cursus aan de slag met eigen projecten maar hebt wel alle ruimte om je vragen te stellen, zodat ook jij nieuwe uitdagingen overwint. Denk bijvoorbeeld aan een vaas met smalle hals, een kandelaar, citruspers of een grotere serveerschaal. Tijdens de cursus wordt er regelmatig een nieuw(e) ontwerp of techniek aangeboden als inspiratie waarbij je zelf kunt besluiten of je aansluit of niet.

Heb jij je draai al lekker te pakken en wil je echt GROOT gaan draaien? Dan is de Special Doordraaien wellicht iets voor jou.

Alles wat je maakt wordt biscuit gebakken en tijdens de 2 Glazuurfeestjes (les 4 en les 8) die bij deze cursus inbegrepen zijn voorzie je alles van een mooi glazuur. Na nog een laatste stook in de keramiekoven heb jij prachtig, door jou zelfgemaakt keramiek!

Let op: in deze cursus gaan we de klei alleen bewerken op de draaischijf, handvormen leer je in deze cursus.

Alle details bekijken
  • Deze cursus is inclusief:

    • elke les gegarandeerd een eigen draaischijf
    • onbeperkt gebruik van klei en glazuur
    • ovenstook van al je werkstukken
    • begeleiding in een kleine groep van 6 personen
    • individuele begeleiding op jouw niveau
    • koffie, thee en koekjes (heel belangrijk)